Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Најјадни раскинувања EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Најјадни раскинувања EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Најјадни раскинувања EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Најјадни раскинувања EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Најјадни раскинувања EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Најјадни раскинувања EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Најјадни раскинувања EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Најјадни раскинувања EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Најјадни раскинувања EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Најјадни раскинувања EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Најјадни раскинувања EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Најјадни раскинувања EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Најјадни раскинувања EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Најјадни раскинувања EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Најјадни раскинувања EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Vampo (334)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Maja (271)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Admin (198)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
fraerce (164)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 
Djigi (22)
Најјадни раскинувања I_vote_lcapНајјадни раскинувања I_voting_barНајјадни раскинувања I_vote_rcap 


Најјадни раскинувања

Go down

Најјадни раскинувања Empty Најјадни раскинувања

Пишување by Manakence_SK Пон Јун 29 2009, 11:24

Најјадни раскинувања

Разликата меѓу мажите и жените веројатно е најочигледна при прекинувањето на љубовната врска. Оставениот маж после раскинувањето може да биде лут, депресивен и повлечен, може да отиде во стриптиз клуб и да има секс за една вечер.

Тоа што ниту еден маж нема да го направи е да ги собере другарите и да дебатираат за неговата сега веќе поранешна девојка и да испитуваат зошто таа му удрила клоца.

Но, мажите можеби не поставуваат толку многу прашања од една и единствена причина – нивните партнерки се доволно отворени и директни при раскинувањето. Навистина, кога последен пат сте чуле некоја девојка да се однесува кретенски за дечкото да и раскине?

Според колумнистката Џуди Мегваер, иако се именуваат како посилен пол, мажите се кукавици кога станува збор за раскинување на љубовната врска.

Мегваер, слушајќи ги исповедите на многу жени кои биле оставени со скршено срце, направи листа на најјадни и најдобри изговори за раскинување.

- Ти си супер, но сега не сум спремен за врска. Ова не би било страшно доколку два месеца по раскинувањето дечкото не се вселил во станот на новата девојка.

- Не можеме да почнеме да живееме заедно, затоа што мајка ми нема да го одобри тоа. Иако овој изговор е навистина јаден, оваа дама го избегнала смртоносниот куршум. Кој знае што се мама нема да одобри?

- Да, ќе продолжам да се однесувам вака се додека не ми раскинеш. Овој дечко бил доволно храбар (или доволно глуп) да го детектира своето однесување.

- Никогаш не сум бил магнет за жени, но тие сега постојано ми се „нафрлуваат“. Подобро е да ја искористам својата среќа која ненадејно се појави. Повторно, храбар или глуп, линијата е тенка.

- Прерано ти кажав дека те сакам, одиме пребрзо.

- Се женам/Се гледа со друга. Не тагувајте по овие мажи. Иако сега така не ви изгледа, но вие сте среќни што тие побегнале од вас.

- Ми треба некоја поатрактивна. Ако не ви била привлечна, зошто и правите услуга и излегувате со неа.
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 35
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот